Photopointi ajaveeb. Sinu võti arvuti-, foto- ja muu digitehnika maailma

Sigma 20mm f/1.4 DG DN Art – kas ülilainurkobjektiivide uus tšempion?

Olin päris üllatunud kui sain teada, et Sony hübriidkaamerate jaoks ei eksisteeri mitte ühtegi ülilainurkobjektiivi suurema avaga kui f/1.8. On küll üks objektiiv, mis kannab nime Sigma 20mm f/1.4 DG HSM, aga see on algselt disainitud hoopis peegelkaameratele.

Sisse ehitatud adapteriga hübriidkaamera versioon kaalub üle ühe kilo ja ma ütleks, et see ei vasta tänapäeva standarditele. Seetõttu otsustas Sigma selle kõrvale lükata ja 2022. aasta augustis toodi müügile uus ja uhke Sigma 20mm f/1.4 DG DN Art.

Meie Photopointi jumalad on otsustanud selle pärli ka fototehnika renti tuua ning seetõttu oli mul võimalik seda paariks nädalaks ise järgi proovida. Selles artiklis räägin ma enda kogemusest, kas ja kellele ma seda soovitaks ning võrdlen seda ka konkureeriva Sony 20mm f/1.8 G mudeliga.

Mida Sigma 20mm f/1.4 DG DN Art endast kujutab?

Kuna tegu on Sigma Art seeria objektiiviga, siis ehituse koha pealt ei ole siin palju öelda peale selle, et asi on päris korralik. Võrreldes seda eelneva Sigma ülilainurkobjega (20mm f/1.4 DG HSM) on uus DG DN versioon umbes 40% kergem (630g). Nagu ka kõikidel teistel Art seeria objektiividel on see pritsme- ja tolmukindla disainiga.

Uuelt 20mm f/1.4 objel leidub ka avarõngas – juhul kui Sul närvid läbi on ja pead enda rahustamiseks midagi klõpsima. Mõni kasutab seda ka ava seadistamiseks, aga kui see variant sulle ei meeldi, siis saad rõnga lukustada objektiivi peal oleva lülitiga. Ava ulatus on f/1.4 – f/16 ehk portreedest kuni maastikufotodeni saab sellega kõik kenasti tehtud.

Astrofotograafia eesmärgil on Sigma esimest korda disaininud oma objektiivi nii et selle külge saaks kinnitada “lens heateri” ilma et see maha libiseks. Mis on lens heater? See on objektiivi toru külge kinnituv rõngas, mis aitab vältida sisemist kondensatsiooni kui plaanid kaamera pikemalt statiivi otsa panna külmemate temperatuuridega. Lühidalt, see on soojendusega tekike, et Sinu objektiivil külm ei hakkaks. NB! Kui võtad naisterahva öösel pildistama kaasa, siis ära ole see tüüp, kes võtab kaameravarustusele teki kaasa, aga mitte talle.

Võrdlus Sony 20mm f/1.8 G objektiiviga

Kindlasti pean ka rääkima armastatud Sony 20mm f/1.8 G objektiivist, mis võistleb nüüd uue Sigma 20mm mudeliga. Vaatasin enne selle ülevaate kirjutamist teiste tuntud fotograafide review‘sid ja enamus nendest olid arvamusel, et inimesed peaksid valima Sony 20mm, sest see on umbes poole võrra kergem ja maksab hetkeseisuga vaid 100 eurot rohkem.

Mulle küll kerged objektiivid meeldivad, aga ma arvan et sellel Sigma 20mm f/1.4 DG DN on siiski päris mitu eelist, millest ülilainurkobjektiivi otsiv huviline võiks teadlik olla:

  • see on valgusjõulisem – omadus, mida nt. astro- ja ööfotograafid nõuavad;
  • sellel on parem ehituskvaliteet;
  • selle filtrikeerme (82mm) jaoks leidub lihtsamini filtreid – Sony versioonile käib 67mm keermesuurus, mille filtrid on tihtipeale laost otsas oma suure populaarsuse tõttu. Samuti saad erilisi filtreid panna Sigma versioonile bajoneti poolele.
  • see on odavam;
  • sellel on rohkem lüliteid – AF/MF, AFL/MFL, avarõnga OFF/ON click;
  • sellel on avarõngas.

Kasutuskogemus

Ütlen kohe ära, et ma ei ole suur lainurkobjektiivi fänn. Tihtipeale peab ümbruskond ülenisti ilus olema, et saavutada lõualuud langevaid kaadreid nii laia vaateväljaga, kuid vaatamata sellele oli mul siiski tore kogemus Sigma 20mm f/1.4 DG DN kasutamisega.

Autofookuse poolest töötas see välkkiirelt, mida ei saa öelda iga ülilainurkobjektiivi kohta. Samuti toetab see kõiki Sony AF assist režiime, et jumala eest ükski kass pildistamata ei jääks.

Kuigi lainurkobjektiividega palju bokeh efekti ei näe selle vähese compressioni tõttu, siis saab seda siiski saavutada minnes võimalikult lähedale oma subjektile. Vaadates ülemist pilti, on eriti paremal pool näha bokeh palle, mis paljud fotograafid nõuavad et oleksid võimalikult ümmargused. Sigma 20mm f/1.4 DG DN tuleb väga hästi sellega toime ja saab selle eest 5 tärni.

Leidsin ühe telliskivi seina, et testida Sigma 20mm distortion taset. Järeltöötluses muutsin vaid värve seega kõiksugused distortion, vinjettimis korrektsioonid on maas. Selle pildi järgi võiks öelda, et objektiiv tuleb täitsa kenasti toime tihti levinud probleemidega ülilainurkade seas.

Sigma sõnul kannatab see ka filtri ette keeramist ilma vinjettimise tekketa – kuid see on eeldusega, et tegu on madala profiiliga filtriga. Mul kahjuks ühtegi 82mm keermega filtrit parasjagu ei olnud, et seda testida.

Objektiivi teravuse ja üldise pildikvaliteedi kohta ei ole mul samuti kahjuks midagi ääretut huvitavat öelda. Oma raha eest saad sa väga suurepärase objektiivi, mis särab enamus situatsioonides.

Ma julgeks isegi öelda, et see objektiiv pole ainult hobifotograafidele, vaid ka professionaalidele. Kuid kindlasti tasub meeles pidada ka Sony 20mm f/1.8 G objektiivi, mis võib sulle rohkem sobida juhul kui objektiivi kaal mängib suurt rolli sinu otsuses.

Kokkuvõtteks

Sigma 20mm f/1.4 DG DN Art on üks väga vajalik ja fantastiline objektiiv Sony E-mount ning Panasonic L-mount hübriidkaameratega pildistajatele. Kui tegeled astrofotograafiaga, siis ma ütleks et osta see kohe ära. Teiste žanride jaoks kus ülilainurka võib vaja minna (arhitektuur, kinnisvara, maastiku jms) jaoks soovitan samuti julgelt seda kõigile, kellel veel sellise fookuskaugusega objektiivi ei ole.

Kui oled veel oma ostu otsuses ebakindel, siis oleks Sul arvatavasti mõistlik seada sammud Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskauplusesse ja fototehnika rendi abil see enne ära proovida.

 

Osta Sigma 20mm f/1.4 DG DN Art endale kohe päriseks ära »

 


Stephani töödega saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema kodulehel redkophoto.com

(543)

Artiklis kirjeldatud tooted:
Sigma AF 20mm f/1.4 DG DN Art objektiiv Sonyle
  • 20 mm ülilainurkobjektiiv
  • Valgusjõuline – maksimaalne f/1.4 ava
  • Sujuv, kiire ja vaikne samm-mootor
  • Esmaklassiline optiline kvaliteet
  • Sony E bajonetiga kaameratele
1059€
Sigma AF 20mm f/1.4 DG DN Art objektiiv L-bajonett
  • 20 mm ülilainurkobjektiiv
  • Valgusjõuline – maksimaalne f/1.4 ava
  • Sujuv, kiire ja vaikne samm-mootor
  • Esmaklassiline optiline kvaliteet
  • L-bajonetiga täiskaader kaameratele
1059€
Postitus meeldis?
Telli iganädalane kokkuvõte parimatest lugudest meilile
.
.

Sarnasel teemal artiklid

Kommentaarid

Samast kategooriast

Viimased kommentaarid

"https://eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=globaalne Kogu meie planeeti hõlmav katik. Vinge värk ;) "

Kala, Sony a9 III on revolutsiooniline täiskaader hübriidkaamera

"Aitäh trükiviga märkamast ning nüüdseks on see ka parandatud. "

Jürgen Veerme, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Mis loom see Tarmon on, photopoint? Päris häbiväärne tooteesitlus. "

Taara, Fotosessioonil – kaasas Tarmon 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tarmon 24mm f/2.8 Di III OSD

"Tere! Aitäh tähelepanu pööramast - tegemist on siiski EU tüüpi väljundpesadega, ..."

Jürgen Veerme, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga

"Piltide alusel AC väljundpesad ei ole EU tüüp, kas müütegi ..."

Merike Linnamägi, Ole eriolukordadeks valmis koos Zendure akupank-laadimisjaamaga